top of page

אלמנטים מבדלים מיעוץ ואימון קריירה

מה מייחד אותנו

היכרות קרובה ופתרון, לא טיפול

 

פסיכולוגים מפנים אלינו לקוחות. הם הבינו שאנו פתרון משלים. יש לנו שפה משותפת איתם והבנה באנשים, אבל אנחנו לא עוסקים בטיפול. לעומת זאת הפסיכולוג שעוסק בעולם הפנימי של הלקוח, לא יכול להמליץ על דרך פעולה קונקרטית, בגלל שאין במנדט שלו כלים כדי לבחון את הפער, בין תפיסת הלקוח, לבין הסיטואציה בפועל.

לא מאמנים, קלעים שעוזרים לנצח

 

 לא מאמנים את הלקוח לפתור נכון. אלא פותרים עבורו. מאתרים עבורו ואיתו את החלופות המיטביות, לסוג ההחלטה שעומדת בפניו. מסייעים ללקוח להישאר או לחזור לנתיב קריירה שבו הוא צפוי להצליח ולמצוא עניין מתמשך. מה שצפוי להקל על קבלת ההחלטות שלו בהמשך הדרך

לא רופאי משפחה, מומחים

 

זוהי נישה חדשה שלא מסתפקת בבירור הראשוני ובהמלצות כלליות (כמתאפשר ביעוץ המסורתי שנמשך פגישות בודדות). אלא שואפת להגיע לחלופות פתרון והמלצת פעולה מדוייקת ומותאמת אישית.  

 

לא מסתפקים בהישענות על האופן שבו הלקוח מציג את הסיטואציה.כמו בפתרון בעיה טכנולוגית עבור משתמש או בעיה עסקית עבור מנכ"ל, נדרש לצלול לפרטים, ולהגיע לתובנות משמעותיות על הסיטואציה הייחודית שבפני הלקוח. לעיתים, נדרש לאמת תובנות ממידע בסביבת העבודה.

 

מאחר ולקוחותינו כבר צברו 15 שנות נסיון, ניתן לזקק מתוכן "DNA" אישי, כדי לאפיין נתיב המשך מדויק. ניתן לסייע ללקוחותינו בניבוי מידה ההצלחה והעניין בהצעה עבודה מסוימת, ולאתר את גורמי הסיכון שבה, כדי לסייע להם להימנע מתפקידים מכשילים או משעממים.

 

בנוסף, כשצריך, מבצעים פעולות קריטיות להצלחת היישום עבורו. מנסחים טיוטות למיילים חשובים, מציעים סט מסרים לראיונות, או ביצוע של שיחות בירור עבורו מבלי לחשוף את זהותו. מה שצריך. אלו פעילויות שלא קיימות בייעוץ קריירה רגיל או באימון.

 

 

לדוגמא, כשלקוח אמר לנו שהוא לא יהיה מספיק טוב כסמנכ"ל פיתוח, יכולנו להראות לו שהוא טועה, ולאפיין גיזרת תפקידי VP R&D שבהם הוא צפוי להצליח. כדי לבדוק באופן אובייקטיבי את כשרון הלקוח במקצוע יצירתי, נערך ביקור אצלו במשרד, ומעבר על תיק עבודות. בהסכמתו, גם נערכו שיחות עם שניים מלקוחותיו.

דרך העבודה וההתקשרות

פרטים לגבי תהליך העבודה ולוחות הזמנים

בהחלטות והתמודדויות בהן לא נדרשת פעולה מיידית

 

מתחילים בשיחת היכרות קצרה ובתיאום פגישה ראשונה. לאחריה יחליט הלקוח על קיום הפגישה הבאה וכן הלאה. בין הפגישות הלקוח מקבל אפשרות לבצע "שיעורי בית" מותאמים אישית כדי לסייע בהעמקת ההיכרות וכדי לאפשר את יעילות וקצביות התהליך. ישנה אפשרות לפגישות דרך סקייפ. כאשר גם לקוחות שגרים בחו"ל, וגם לקוחות מצפון הארץ, משלבים לפחות פגישה אחת פנים אל פנים במשרדנו.

 

בתהליך זה לרוב יידרש להשקיע זמן בין הפגישות לאיסוף מידע, לניתוח, ולגיבוש חלופות פתרון. שיחות תיאום בטלפון או סקייפ תתקיימנה בין הפגישות. תהליך הייעוץ מתאים את עצמו במידת האפשר, ללוחות הזמנים של ההחלטה, ובבדיקת נאותות להצעת עבודה, ימשך התהליך פחות משבוע.

כשנדרש להחליט או להגיב תוך זמן קצר

 

בהחלטה לגבי הצעת עבודה, ובהתמודדויות בעבודה שדורשות תגובה ראשונית או פעולה תוך ימים ספורים, נקבעת פגישת עבודה, תוך 12-48 שעות בהתאם לזמינות. במהלך הפגישה הראשונה, כבר חותרים לגיבוש תהליך עבודה עד לקבלת ההחלטה. מבינים איזה מידע קריטי חסר כדי לקבל החלטה או כדי לאפיין את דרך הפעולה במקרה של משבר בעבודה ומחלקים משימות עד לפגישה הבאה.

 

תהליך ייעוץ ממוצע נמשך בממוצע בין 12 ל-15 פגישות, בקצב ממוצע של 2-4 פגישות בחודש. עדיין, כצפוי, ישנה שונות גבוהה מהחלטה להחלטה ומאדם לאדם. מורכבות ההחלטות שונה. הזמן שאנשים מקדישים לתהליך בין הפגישות משתנה. התובנה המשמעותית מגיעה לכל אחד בזמן אחר. ניתן להחליט לקחת פסק זמן מהתהליך או לסיים אותו בכל שלב. לרוב, במקרה זה יתקיים עוד מפגש אחד כדי להיפרד, ולסכם את התהליך

צור קשר

 

 

ליצירת קשר ותיאום פגישה אנא התקשרו  לטלפון 0544-545-434.

לחלופין, מלאו פרטיכם בשדות המתאימים זה ונשוב אליכם בהקדם

 

 

 

Success! Message received.

 :שם
 :מייל
 :טלפון
 :ההודעה

צרו קשר

bottom of page