top of page

הערכת שווי להצעת עבודה

 

ביצוע "הערכת שווי" תוך ימים ספורים לגבי הצעת העבודה, כדי להעריך את סיכויי ההצלחה ורמת העניין הצפויה וכדי להציף סיכונים.

תכנון המשך או שינוי בקריירה

 

סיוע במציאת נתיב מותאם אישית, בטווח של 5-10 שנים. להמשך או שינוי בקריירה. קבלת החלטות ותרגום ההחלטה לצעדים מעשיים.

דיוק בבחירת התפקיד הבא

 

מציאת פתרון לדילמות של לקוחות לגבי התפקיד או המהלך הבא בקריירה, שיאפשר הצלחה ועניין לאורך זמן, במינימום שחיקה. 

החלטות הקריירה

שירותים נלווים

סיוע בהקמת עסק עצמאי

 

 • בחינת ושכלול המודל העסקי

 • ניתוח גורמי סיכון

 • בניית תוכנית ההקמה

 • סיוע במציאת לקוחות ראשונים

 

תפירת פרויקט מעשי בכיוון הקריירה החדש כדי:

 • להשיג ממליץ ראשון בקריירה החדשה

 • לאפשר ללקוח/ה לוודא שהעיסוק החדש אכן מתאים להם

תפירת התנסות בקריירה החדשה

סיוע בהשגת הצעת עבודה

 

 • הכנת קורות חיים מותאמים למשרה

 • פתיחת דלתות

 • תיעדוף בין משרות

 • הכנה לראיונות עבודה,

 • איסוף מידע על הארגון והמראיינים

 • הכנה למשא ומתן

מאפייני התהליך

בהחלטות והתמודדויות בהן לא נדרשת פעולה מיידית

 

מתחילים בשיחת היכרות קצרה ובתיאום פגישה ראשונה. לאחריה יחליט הלקוח על קיום הפגישה הבאה וכן הלאה. בין הפגישות הלקוח מקבל אפשרות לבצע "שיעורי בית" מותאמים אישית כדי לסייע בהעמקת ההיכרות וכדי לאפשר את יעילות וקצביות התהליך. ישנה אפשרות לפגישות דרך סקייפ. כאשר גם לקוחות שגרים בחו"ל, וגם לקוחות מצפון הארץ, משלבים לפחות פגישה אחת פנים אל פנים.

 

ישנה שונות גבוהה אבל תהליך ייעוץ ממוצע נמשך שלשה חודשים.

 

בהחלטה לגבי הצעת עבודה, או לפני החלטת עזיבה שדורשות תגובה ראשונית או פעולה תוך ימים ספורים, אפשר לרוב לקבוע פגישה תוך 12-36 שעות. במהלך הפגישה הראשונה, כבר חותרים לגיבוש תהליך עבודה עד לקבלת ההחלטה. מבינים איזה מידע קריטי חסר כדי לקבל החלטה או כדי לאפיין את דרך הפעולה במקרה של משבר בעבודה ומחלקים משימות עד לפגישה הבאה.

 

בתהליך זה לרוב יידרש להשקיע זמן בין הפגישות לאיסוף מידע, לניתוח, ולגיבוש חלופות פתרון. שיחות תיאום בטלפון או סקייפ תתקיימנה בין הפגישות. תהליך הייעוץ מתאים את עצמו לדד ליין, ויימשך פחות משבוע. , 

כשנדרש להחליט או להגיב תוך ימים ספורים

תיאור מקרה

שינוי קריירה בתוך תעשיית ההי-טק

המקרה וההתלבטות

בן 52, סמנכ"ל תפעול בסטארט אפ, שהיה מהנדס מערכת בחברות תוכנה גדולות התלבט לגבי המשך הקריירה. האם לחפש תפקיד מנכ"לות בסטארט אפ?, האם להמשיך בתפעול?

מעבר ליישום

כדי להתגבר על הקושי בשינוי הקריירה, עניין גיל שותפים בקרנות הון סיכון, בכישרונו של הלקוח. והשיג ללקוח ראיונות בסטארט אפ עם מוצר הנדסי חדיש ומורכב כמנהל אינטגרציה. גיל הציע ללקוח איך לגשת לראיונות, ולהתמודד עם חוסר הניסיון הפורמלי, בחלק מדרישות התפקיד.

תוצאה

הוא התראיין והתקבל. תוך חצי שנה הוא קודם להיות מנהל ההנדסה. הוא כבר 5 שנים בקריירה החדשה שלו, מצליח ונהנה מכל רגע. התהליך נמשך שלשה חודשים.

תובנות תהליך הייעוץ

בתחילת תהליך הייעוץ, הוא מנה את חוזקותיו. הוא ראה את עצמו כמנהל מעולה, וטכנולוג סביר. לאחר לימוד פרטני של ניסיונו המקצועי והישגיו. התקבלה תמונה שונה מהותית מהאופן שבו הוא תפס את עצמו והציג את עצמו בראיונות. התברר שהוא מנהל פרויקטים מעולה, אבל סיכויי ההצלחה שלו בתפקידי ניהול בכיר, בינוניים. התברר שהשנים שבילה בחברות תוכנה, לא אפשרו לו להביא לידי ביטוי יכולת נדירה בהנדסת מכונות ובאינטגרציה בין חומרה לתוכנה. 

ההמלצה ללקוח

למרות שהיה לו קל יותר להתקבל, לתפקידי ניהול בכיר בתפעול, וקשה יותר להתקבל לחברות בתחום הנדסת מכונות, שכן התואר שלו היה בהנדסת אלקטרוניקה, המליץ לו גיל ללכת לניהול אינטגרציה והנדסת מערכת בחברה שמתמודדת עם אתגרים הנדסיים מכניים. ההיגיון של גיל היה, שמרגע שהוא יצליח למצוא מנהל שייתן לו צ'אנס אמיתי, הוא צפוי להצליח, ליהנות ולמצוא עניין לתקופה ארוכה.

bottom of page